Portugalia będzie się męczyła, ma jednak Ronaldo

25.06.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:34
Nasz typ
kurs 3.3 Wygrana 1
Mistrzostwa Świata 2018
Portugalia - Iran
vs
pon. 1.5 gola

Jeśli reprezentacja Portugalii chce wyjść z grupy, nie może przegrać tego spotkania. Iran pokazał w mistrzostwach dobrą organizację gry i szczelną defensywę.  W tym spotkaniu musi jednak zaatakować, bo remis nic mu nie daje. To może okazać się zgubne.

Po rozegraniu dwóch spotkań Portugalia zgromadziła od Iranu o jeden punkt więcej. Poniedziałkowy mecz będzie więc bezpośrednim starciem o wyjście z grupy. Iran, który potrafi szczelnie zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, tym razem powinien zaryzykować. To może oznaczać więcej szans bramkowych dla Portugalii.

Portugalia i jej sytuacja

Z drugiej strony zespół z Europy spokojnie może czekać na rozwój wypadków. Portugalczycy mogą nastawić się na grę z kontry, a jeśli Iran szybko nie zdobędzie bramki, z każdą kolejną minutą spotkania będzie musiał coraz bardziej się otworzyć. Wiadomo co to oznacza, jeśli w przeciwnej drużynie występuje tej klasy zawodnik co Cristiano Ronaldo.

Mimo wszystko wielu goli w tym spotkaniu nie należy się spodziewać. Sądzimy, że może nawet paść bezbramkowy remis. Ronaldo zawsze jednak może trafić, dlatego stawiamy poniżej 1,5 goli w spotkaniu (kurs 3.3). Bukmacherzy za zdobytą bramkę przez zawodnika Realu Madryt nie proponują zawrotnych kwot (kurs. 1.75), ale warto postawić, tym bardziej, że CR7 wykonuje wszystkie stałe fragmenty gry, a pod bramką rywala koledzy z zespołu bardziej patrzą na niego, niż na to, jak ustawiony jest golkiper. Niewykluczony jest remis do przerwy (kurs 2.09).