Adam Nawałka: To był wartościowy sprawdzian

08.06.2018
Ostatnia aktualizacja 13 lipca, 2018 o 16:51
W towarzyskim meczu rozegranym w Poznaniu Polska zremisowała 2:2 z Chile.

Biało-czerwoni po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego prowadzili 2:0. Chile kontaktową bramkę zdobyło jeszcze w pierwszej połowie, po zmianie stron rywale doprowadzili do remisu. – To był bardzo wartościowy sprawdzian. Pierwsza połowa dostarczyła nam wiele przyjemnego materiału, zwłaszcza w elemencie przejścia z defensywy do ofensywy. Druga część była znacznie słabsza w naszym wykonaniu. Widać było wówczas brak sił, ale to mnie nie dziwi po ciężkim obozie w Arłamowie – powiedział po spotkaniu Adam Nawałka.

Adam Nawałka i jego plan

Selekcjoner jest optymistą przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Rosji. – Najważniejsze, aby optymalnie przygotować się na nasz pierwszy mecz mundialu z Senegalem i jestem przekonany, że tak będzie. Dostaliśmy wiele materiału szkoleniowego, który musimy maksymalnie wykorzystać – stwierdził Nawałka.

Przed meczem z Chile selekcjoner rozmawiał z kontuzjowanym Kamilem Glikiem. – Cieszę się, że jest dużo lepiej niż kilka dni temu. Wszyscy trzymamy kciuki, ale o jego przydatności będzie decydował lekarz i jego opinia jest najważniejsza – zaznaczył Nawałka.