Centralna Liga Juniorów: Górnik Zabrze mistrzem Polski

14.05.2020

Centralna Liga Juniorów została rozstrzygnięta przez PZPN. Mistrzem Polski w tej kategorii został Górnik Zabrze.

Kolejne decyzje PZPN-u

W ciągu ostatniego tygodnia PZPN podjął już kilka decyzji w kwestii dalszych rozstrzygnięć rozgrywek. Już wiadomo, że PKO Ekstraklasa wróci w ostatni weekend maja, a I i II liga w pierwszym tygodniu czerwca. Wiadomo również, że 26 maja wrócą rozgrywki Pucharu Polski. Poza tym trwają negocjacje w sprawie powrotu Ekstraligi kobiet.

Centralna Liga Juniorów zakończona

Część rozgrywek z powodu obecnej sytuacji jednak odwołano. Dotyczy to niższych lig – od czwartej w dół oraz meczów drużyn juniorskich, choć podobno wojewódzkie ZPN wciąż myślą o przywróceniu sezonu. We wtorek PZPN podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu Centralnej Ligi Juniorów.

W najwyższej kategorii młodzieżowych rozgrywek początkowo nie przyznano mistrzostwa Polski. Pewne było jedynie to, że juniorzy Górnika Zabrze zagrają w przyszłym sezonie w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Decyzję o przyznaniu tytułu mistrza kraju poddano dyskusji.

Górnik mistrzem Polski

Ostatecznie PZPN postanowił, że zabrzański zespół oficjalnie uznano zwycięzcą rozgrywek. Wicemistrzostwo kraju powędrowało do Legii Warszawa, a na podium znalazło się także Zagłębie Lubin. Dla Górnika jest to pierwsza wygrana w tej kategorii od 1989 roku, a trzecia w historii klubu.

Królem strzelców rozgrywek został Kacper Głowieńkowski ze Śląska Wrocław. 18-letni napastnik zgromadził na swoim koncie 19 goli.