Domagoj Vida zagrał w reprezentacji z zakażeniem Covid-19

12.11.2020

Domagoj Vida zagrał w meczu międzypaństwowym mimo zakażenia koronawirusem. Wszystko dlatego, że wyniki testów dotarły do chorwackiej kadry dopiero w połowie spotkania.

Koronawirus w chorwackiej kadrze

W środowym meczu towarzyskim Chorwacja zmierzyła się na wyjeździe z Turcją. Pojedynek zakończył się kanonadą i remisem 3:3, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Po zakończeniu spotkania więcej mówi się nie o rezultacie, a o konkretnych okolicznościach.

W połowie meczu plac gry opuścił reprezentant Chorwacji, Domagoj Vida, którego zmienił Filip Uremović. Jak się okazało, potem zmiany było zakażenie koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu piłkarz dowiedział się w przerwie spotkania, po czym niezwłocznie został odizolowany od zespołu.

Chorwacka federacja poinformowała również, że wykryto Covid-19 u jednego z delegatów. Działacz nie miał jednak żadnego kontaktu z zespołem.

Trudne wyzwania zespołu Zlatko Dalicia

Reprezentacja Chorwacji w ciągu tygodnia rozegra jeszcze dwa mecze w ramach Ligi Narodów. 14 listopada zespół zmierzy się na wyjeździe ze Szwecją, natomiast trzy dni później u siebie z Portugalią. Z aktualnych informacji wynika, że pojedynki powinny dojść do skutku.