Puchar Króla: kto jest bliżej awansu do finału?

11.02.2022

Środa i czwartek były dwoma dniami, podczas których mogliśmy emocjonować się rozgrywkami o Puchar Króla. Kto po pierwszych meczach półfinałowych jest bliżej awansu do finału na La Cartuja w Sewilli?

Świetny wynik Betisu

Real Betis nieudanie rozpoczął mecz na Vallecas, gdzie musiał zmierzyć się z zawsze niewygodnym Rayo. To właśnie piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie po trafieniu Alvaro Garcii. Verdiblancos zdołali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie, kiedy na listę strzelców wpisał się Borja Iglesias. W drugiej połowie szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił William Carvalho. Real Betis wygrał mecz wyjazdowy 2:1 i przed rewanżem u siebie znajduje się w bardzo korzystnym położeniu.

Rayo Vallecano – Real Betis 1:2 (1:1)
Gole: Alvaro Garcia – Iglesias, Carvalho

Remis na San Mames

Trudno powiedzieć dla kogo lepszym rezultatem jest remis w starciu Athletiku z Valencią. Faworytem wydawali się gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniu głową Raula Garcii kilka minut przed przerwą. Valencia znacznie lepiej wyglądała po zmianie stron, a udokumentowała to trafieniem wyrównującym autorstwa Hugo Duro. W samej końcówce napastnik Nietoperzy był bliski wywalczenia rzutu karnego. Po starciu Duro z Danim Vivianem, arbiter w dość kontrowersyjnych okolicznościach, ostatecznie po gwizdek nie sięgnął.

Athletic Club – Valencia 1:1 (1:0)
Gole: Raul Garcia – Hugo Duro