Real Madryt wygrywa Superpuchar UEFA!

10.08.2022

W środowy wieczór poznaliśmy triumfatora Superpucharu UEFA 2022. Po trofeum sięgnęli „Królewscy”, którzy wygrali z Eintrachtem Frankfurt 2:0. Gole dla Realu Madryt strzelili David Alaba oraz Karim Benzema.

Początek rywalizacji mocno rozczarował. Podopieczni Carlo Ancelottiego nieco przejęli inicjatywę, która polegała przede wszystkim na korzystniejszym posiadaniu piłki. Ta statystyka nie wpływała jednak w żaden sposób na sytuacje bramkowe Realu, których po prostu brakowało.

Pierwszą dobrą szansę w tym meczu stworzył sobie Eintracht Frankfurt. W 14. minucie Daichi Kamada otrzymał podanie w polu karnym rywala, ale wykonał słaby strzał, z którym poradził sobie Thibaut Courtois.

Zagrożenie ze strony niemieckiego zespołu nieco pobudziło „Królewskich”. Chwilę później  Vinicius Junior był o krok od zdobycia bramki, ale futbolówkę z linii wybił Tuta. Brazylijczyk miał swoją drugą szansę po nieco ponad dwóch kwadransach, ale tym razem próbę piłkarza Realu Madryt zatrzymał Kevin Trapp, który zanotował świetną interwencję.

Bramka Davida Alaby

Po tej akcji piłkarze Ancelottiego otrzymali rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się golem dla Realu Madryt. Do siatki trafił David Alaba. Reprezentant Austrii wykorzystał podanie od Casemiro. Po zdobytej bramce „Królewscy” dążyli do strzelenia kolejnego gola. Swoją szansę miał Karim Benzema, ale napastnik „Królewskich” nie wykorzystał okazji, posyłając niecelny strzał.

Start drugiej połowy spotkania upłynął pod kontrolą Realu. Kolejną szansę miał Vinicius, ale ponownie górą ze starcia wyszedł Kevin Trapp. Po ponad godzinie gry gola z dystansu mógł strzelić Casemiro, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Trafienie Benzemy

W 65. minucie „Królewscy” podwyższyli prowadzenie. Ponownie dał o sobie znać duet Vinicus-Benzema. Brazylijczyk posłał podanie do Francuza, a ten bez większych problemów umieścił piłkę w siatce, gdy otrzymał zagranie w polu karnym Eintrachtu.

Dwubramkowa przewaga podopiecznych Carlo Ancelottiego mocno zmniejszyły szanse Eintrachtu na doprowadzenie do remisu. Real kontrolował grę na boisko, co jakiś czas wyprowadzając kontrataki.

Pod koniec meczu oficjalne debiuty w barwach „Królewskich” zanotowali Aurelien Tchouameni oraz Antonio Rudiger, którzy zameldowali się na murawie w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt, który tym samym sięgnęli po Superpuchar UEFA.

Real Madryt 2-0 Eintracht Frankfurt