Milan zostanie zmuszony do masowej sprzedaży piłkarzy?
27.04.2019

Problemy z FFP Milanu są już niemal na porządku dziennym. Ekipa z Mediolanu po raz kolejny będzie musiała pozyskać wiele milionów ze sprzedaży zawodników, jeśli nie zakwalifikuje się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Według informacji „Tuttosport”, jednym z takich graczy jest obecny kapitan „Rossoneri” – Alessio Romagnoli. 24-latek od kilku sezonów jest wysoko oceniany przede wszystkim przez angielskie kluby. Dwa lata temu na punkcie Włocha „oszalał” Antonio Conte, ale ostatecznie Milan skutecznie odrzucił wszystkie oferty.

Obecnie jego wartość oscyluje się w granicach 70-80 milionów euro. To byłby spory zarobek dla klubu, zważywszy na fakt, że defensor trafił z Romy za 25 milionów euro w 2015 roku. Władze mogą także pomyśleć o sprzedaży takich piłkarzy jak Suso, Hakan Calhanoglu i Franck Kessie, którzy powoli tracą na wartości.

Problem może być także z zakupem wypożyczonego z Chelsea Tiemoue Bakayoko. „The Blues” oczekują bowiem kwoty w okolicach 35 milionów euro, a to zbyt wysoka kwota dla zespołu Serie A.

Odbierz darmowy zakład 20 zł