Pep Guardiola nie ma wątpliwości – “Liverpool to mój najtrudniejszy ligowy rywal”
04.05.2019

Z ogromną przyjemnością obserwuje się walkę o mistrzostwo Premier League. Cały czas w grze są dwa zespoły – Liverpool oraz Manchester City. Biorąc pod uwagę zdobycze punktowe tych ekip, o końcowym sukcesie będą decydować detale. Nic dziwnego, że Pep Guardiola określił “The Reds” mianem drużyny, która jest jego najtrudniejszym ligowym rywalem w karierze. 

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W zdecydowanie lepszej sytuacji są zawodnicy “The Citizens”. Manchester City ma o jeden punkt więcej od największego rywala, dlatego ostateczny sukces leży w rękach podopiecznych Guardioli. Nie można jednak skreślać Liverpoolu, gdyż obecne rozgrywki niejednokrotnie udowadniały nam, że wszystko może się wydarzyć.

W jednym z ostatnich wywiadów, Pep Guardiola został zapytany o rywala, który sprawił mu najwięcej kłopotów w lidze. Hiszpan nie miał większych problemów ze wskazaniem drużyny – W rozgrywkach ligowych to Liverpool jest moim najtrudniejszym rywalem. Każde zwycięstwo w lidze jest miłe oraz jednocześnie trudne, jednakże ta walka ma charakter specjalny. We wcześniejszym sezonie zdobyliśmy 100 punktów. Mimo to, nadal utrzymujemy bardzo wysoki poziom. Dla piłkarzy jest to bardzo trudne zadanie. 

Manchester City zmierzy się w dwóch ostatnich kolejkach z Leicester (dom) oraz Brighton (wyjazd). Liverpool natomiast będzie rywalizować z Newcastle (wyjazd) oraz Wolverhampton (dom).

Odbierz darmowy zakład 20 zł