Jak babcie na bazarze – West Ham zaczyna negocjacje z Barceloną
28.05.2019

West Ham United po wielkich planach przed zakończonym sezonem i szokująco słabym jego rozpoczęciu, wrócił do w miarę stabilnej formy. Przebudowywana drużyna wciąż chce się rozwijać, a w tym celu potrzebuje wzmocnień. Zaczyna jednak dość… dziwnie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Jednym z zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli, był w sezonie 2018/2019 Andre Gomes. Pomocnik, który po transferze do Barcelony wydawał się być straconym, dość nieoczekiwanie odżył na wypożyczeniu do Evertonu. Zaimponował do tego stopnia, że o jego sprowadzeniu myśli wiele ekip, w tym m.in. Everton, Tottenham i właśnie West Ham.

Co dziwnego w zainteresowaniu “Młotów”? Otóż już wcześniej mówiło się, że Barcelona chcąc odzyskać większość zainwestowanych w Portugalczyka środków, będzie oczekiwała ok. 30 milionów. Dwa z wspomnianych klubów byłyby do tego nawet skłonne, natomiast West Ham rozpoczął negocjacje od… 18 milionów.

Negocjacje zwykle zaczyna się od niższych stawek, jednak kiedy w grze są już inne kluby, dobrze byłoby przynajmniej wyrównać ich propozycje. West Ham być może chciał wykorzystać to, że Barcelona w ostatnich latach nie przoduje w korzystnym sprzedawaniu zawodników, jednak trzeba zachować rozsądek. W tak poważnym biznesie trzeba się szanować i nie zachowywać jak niektóre babcie na bazarze. Mimo wszystko West Ham ma być zdeterminowany do kupna Portugalczyka i szykuje kolejną ofertę. Czy Andre Gomes ostatecznie przeniesie się do Londynu?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!