Jerzy Brzęczek wybrał „jedynkę” na jesienne mecze. Selekcjoner skomentował także sytuację Kamila Glika!

05.09.2019

Jerzy Brzęczek w dwóch ostatnich spotkaniach kadry decydował się na identyczny kwartet defensorów. Na mecz ze Słowenią może wyjść nieco zmieniona czwórka. Występ Kamila Glika stoi bowiem pod ogromnym znakiem zapytania. Na konferencji prasowej selekcjoner naszej kadry zdradził także, kto będzie pełnić rolę głównego bramkarza na jesienne spotkania!

O pewnych problemach w kadrze Jerzego Brzęczka informowaliśmy już wcześniej. W kontekście Grzegorza Krychowiaka mamy dobre informacje, gdyż pomocnik Lokomtiwu trenuje już z reprezentacją i zapewne pojawi się w wyjściowej jedenastce Polski. Byłego pomocnika PSG w zespole na piątkowy mecz umieścił „Przegląd Sportowy”, który zdradził przewidywany skład na Słowenię.

Wielu pozytywnych informacji nie mamy w kontekście Kamila Glika. Plusem jest, iż doświadczony defensor weźmie udział w czwartkowym treningu, co potwierdził Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej w Lublanie. Po sesji sztab szkoleniowy zapewne podejmie ostateczną decyzję. Trudno jednak spodziewać się, by po zaledwie jednym dniu treningowym, Glik wskoczył do jedenastki.

Kto może zająć miejsce Kamila w składzie? Michał Pazdan wydaje się idealnym kandydatem. Były gracz Legii ewidentnie odżył po transferze do Ankaragucu. W Super Lig Pazdan rozegrał w tym sezonie maksymalną liczbę minut. Tym samym to 31-latek powinien być partnerem Jana Bednarka w środku defensywy.

Podczas konferencji prasowej Jerzy Brzęczek poruszył także kwestię głównego bramkarza reprezentacji Polski. Sztab szkoleniowy podjął ostateczną decyzję odnośnie tej pozycji – Numerem jeden na jesienne mecz jest Łukasz Fabiański. Wczoraj przekazałem tę informację bramkarzom. Była to bardzo trudna decyzja, ale taka jest rola selekcjonera.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!