Obietnica De Bruyne. Znamy kolejny klub Belga?
11.09.2019

Wielu piłkarzy znajdujących się w czołowych klubach deklaruje, że pewnego dnia wróci do swojego kraju na ostatnie lata kariery. Tym razem takich słów nie bał się użyć Kevin De Bruyne, który złożył pewną obietnicę Vincentowi Kompany’emu.

Były obrońca „Obywateli” wraz z początkiem sezonu został mianowany grającym trenerem Anderlechtu. W pierwszych spotkaniach drużynie 33-latka, mówiąc łagodnie, nie poszło, ale Belg nie ma zamiaru się załamywać. Tym bardziej że pewną obietnicę złożył mu jego były klubowy kolega.

– Mam nadzieję, że jego kariera będzie równie niesamowita jak w City. Powiedziałem mu, żeby zatrzymał dla mnie miejsce w swoim zespole, kiedy zakończę tutaj swoją przygodę. To będzie mój następny cel. Na pewno będę tęsknił za nim w Manchesterze.

Pomocnik trafił na Etihad Stadium cztery lata temu. Wówczas Manchester City zapłacił Wolfsburgowi kwotę 76 milionów euro, co nie zostało odbierane najlepiej. De Bruyne jednak momentalnie potwierdził, że jest wart takich pieniędzy, a o jego transfer mocno walczył wspomniany Kompany.

– W tym czasie City próbowało zakontraktować mnie z Wolfsburga, a Kompany naciskał, abym przeniósł się do Manchesteru. Ciągle mnie pytał, kiedy przyjadę i nieustannie zachęcał mnie do zmiany klubu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!