Martin Sevela nowym trenerem Zagłębia Lubin

16.09.2019

Jak podał Krzysztof Stanowski, Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin już zakontraktowała nowego trenera. Zostanie nim, zgodnie z przewidywaniami, Słowak Martin Sevela.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Ostatnie tygodnie to dla Miedziowych czas zmian, o czym pisaliśmy w sobotę. Rewolucja nie ominęła ani składu,  trenera ani zarządu. Cała piłkarska Polska śledzi to, co się dzieje w Lubinie i nic dziwnego.

W piątkowym meczu, pod wodzą tymczasowego szkoleniowca – Pawła Karmelity, Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Płock aż 5:0. Podczas spotkania na trybunach obecny był Martin Sevela. Po jego zakończeniu, dyrektor sportowy Michał Żewłakow zszedł do szatni Miedziowych i przedstawił im przyszłego szkoleniowca.

Dziś Krzysztof Stanowski poinformował na Twitterze, że Słowak już oficjalnie został trenerem Zagłębia. Martin Sevela został zatwierdzony przez Radę Nadzorczą, która sprawuje władzę w klubie ze względu na brak stałego prezesa. Jego obowiązki pełni w tym momencie członek RN, Marcin Lewicki.

Kim jest Martin Sevela? Trener trzykrotnie zdobył mistrzostwo Słowacji – dwukrotnie z AS Trencin i raz ze Slovanem Bratysława. W lipcu został zwolniony z drugiego z klubów po nieudanej batalii o europejskie puchary. Podopieczni nowego szkoleniowca Zagłębia przegrali z czarnogórską Sutjeską Niksić.

Fot. Przemysław Chlebicki

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!