Śląsk – Jagiellonia. Typy, kursy
02.10.2019
Ostatnia aktualizacja 4 listopada, 2019 o 17:05

Obie ekipy potrzebują szybkiego przełamania w lidze. Obie mają serię bez wygranej, jednak mimo to nadal znajdują się w strefie mistrzowskiej. Kto wyjdzie cało ze starcia Śląsk – Jagiellonia? Typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Nieprzewidywalność Ekstraklasy stała się już tak słynna, że wielokrotnie jest ona obiektem drwin, jednak czasami zwyczajnie nie sposób o niej nie wspomnieć. Czy ktoś mógł przewidzieć, że zespół Śląska będzie jedną z rewelacji sezonu i po 9. kolejkach będzie niepokonany? No więc, kiedy po wynikach takich jak wygrana 2:1 z aktualnym Mistrzem Polski z Gliwic, wygrana 3:1 z Lechem czy po remisach 0:0 z Legią i 1:1 z Lechią, zdążyliśmy już się oswoić ze świadomością tego, że WKS będzie się liczył w walce o tytuł, przyszła 10. Kolejka, w której Śląsk zmierzył się z przedostatnią w tabeli, fatalnie grającą Koroną i przegrał 0:1. Oczywiście już od kilku spotkań Wrocławianie nie przypominali samych siebie z początku sezonu, jednak porażka i to zasłużona, w meczu który wydawał się idealnym na przełamanie, może poważnie osłabić ich morale. Vitezslav Lawicka musi na nowo tchnąć wiarę we własne umiejętności swoich piłkarzy, których przecież nie brakuje.

 

Jagiellonia ostatnich spotkań również nie może uznać za udane, dość powiedzieć, że we wrześniu nie wygrała ani jednego spotkania. Po przerwie reprezentacyjnej przyszły remisy 0:0 z Legią i 1:1 z Lechem, porażka w Pucharze Polski 2:4 z Cracovią oraz przegrana 2:3 z liderem ze Szczecina w ostatniej kolejce. W spotkaniu z Portowcami sporą bolączką podopiecznych trenera Mamrota, był brak skuteczności, co najlepiej obrazuje pudło Jesusa Imaza z 38 minuty meczu. Największym plusem tego meczu dla Białostoczan jest przełamanie się wspomnianego Hiszpana w końcówce meczu, co może dawać nadzieje na kolejne trafienia w nadchodzącym spotkaniu. Trzeba przyznać, że przeciwieństwie do Śląska, który w meczy z Koroną wypadł po prostu słabo, Jagiellonia zagrała lepiej, niż mógłby wskazywać na to rezultat spotkania.

 

Różnice punktowe w górnej połowie tabeli są tak niewielkie, że każdy wynik może bardzo mocno zmienić jej układ. Jednocześnie seria pięciu spotkań bez zwycięstwa nie sprawiła, że Śląsk stracił szanse na wysoką lokatę, a jego strata do lidera wynosi zaledwie cztery punkty. W takich warunkach i w obecnej formie, szanse obu zespołów na zwycięstwo wydają się niemal równe, jednak to Jagiellonia zdaje się być w minimalnie lepszej dyspozycji i powinna wywieźć z Wrocławia trzy punkty.

 

Śląsk – Jagiellonia | Typ: 2 @ 3,10
Śląsk – Jagiellonia | 
Typ: Gole powyżej 2,5 @ 1,98

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce! Kliknij TUTAJ.