Lyon – Dijon. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 15:08

Kto by pomyślał przed startem sezonu, że Lyon rozpocznie te rozgrywki tak słabo. Olympique zajmuje dopiero 14. miejsce i ma tylko jeden punkt przewagi nad ostatnią drużyną w tabeli. Duży ścisk w grupie pościgowej sprawia, że 14. miejsce Lyonu jest spowodowane jedynie najlepszym bilansem bramkowym, ale słaba gra byłego mistrza Francji. Lyon – Dijon: typy, kursy do tego znajdziesz w tym tekście.

Lyon – Dijon  (sobota, 17:30)

W sobotnie popołudnie na Stadion Parc Olympique Lyonnais gospodarze – OL podejmą Dijon. Przed sezonem większość obserwatorów zapowiedziała by to spotkanie jako mecz drużyny z czołówki  i ligowego przeciętniaka, z tendencją do dolnych rejonów tabeli. Tym razem jest inaczej.

Lyon w lidze gra fatalnie. Nie wygrał od 18 sierpnia, notując serię 7 meczów bez wygranej. W ostatniej kolejce Olimpijczycy przegrali derby Rodanu z St. Etienne co przyczyniło się do zwolnienia trenera – Sylvinho. Na ratunek przychodzi dobrze znany we Francji – Rudi Garcia. Trener, który w 2011 doprowadził Lille do mistrzostwa Francji i został uznany najlepszym trenerem sezonu. W następnych latach pracował  w Romie i Olympique Marsylia. Garcia ma z czego formować zespół- Lyon ma bardzo silną kadrę, która nawiązuje walkę w Lidze Mistrzów- zajmuje drugie miejsce w grupie. Problemem są rozgrywki ligowe. Jeśli OL nie chcą spisać sezonu na straty, a ich celem są minimum europejskie puchary to muszą się wziąć w garść. W teorii najbliższe kolejki powinny przynieść sporo punktów. OL będą się mierzyć z Dijon, Metz i Tuluzą. Dopiero 10 listopada czeka ich wyjazd do Marsylii. Dobra informacją jest brak problemów kadrowych.

Dijon ostatnio wygrało 2 mecze z rzędu co pomogło wydostać się z dna ligowej tabeli. Drużyna Jobarda rozpoczęła sezon od 7 meczów bez wygranej, z czego 5 przegrała. Wydaje się, że Dijon limit pecha już wyczerpało. Problemem drużyny z Burgundii jest strzelanie bramek, mają najmniej zdobytych goli w lidze- 5. W kadrze nie ma wielkich gwiazd. Najlepszym strzelcem w tym sezonie jest Julio Tavares z Wysp Zielonego Przylądka, który zdobył 3 goli i zaliczył 1 asystę. Dość powiedzieć, że różnica w wartości rynkowej kadr obydwu drużyn to 320 mln Euro, na korzyść OL. W tabeli oba zespoły dzieli ledwie 1 punkt. Lyon zajmuje 14 miejsce (9pkt.) a Dijon 19 pozycję (8pkt). W teorii po tym meczu OL może być nawet w strefie spadkowej.

Czy Lyon przełamie zła passę i zacznie marsz w górę tabeli? Czy zadziała efekt „nowej miotły „ i obecność Rudiego Garcii tchnie w Olimpijczyków nowego ducha walki. Po przegranych derbach kibice pragną srogiego rewanżu, na graczach z Burgundii. Moim zdaniem Lyon wygra ten mecz wysoko, strzelając minimum 3 gole.

Lyon – Dijon | Typ: Lyon -2 @ 3.1

Lyon – Dijon | Typ: Lyon +3 gole @ 2.04