Cristiano Ronaldo w Juventusie!
10.07.2018

Cristiano Ronaldo przechodzi z Realu Madryt do Juventusu Turyn! – Zasłużyłeś na wspaniałe miejsce w historii Realu, a my zawsze będziemy cię pamiętać – napisał na Facebooku hiszpański obrońca “Królewskich” Sergio Ramos. “Madryt zawsze będzie twoim domem” – podkreślił Real w pożegnalnym komunikacie.

Co mówi Real Madryt ?

– Real Madryt informuje, że zgodził się na odejście Cristiano Ronaldo do Juventusu. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność piłkarzowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie, i zapisał się w jednej z najwspanialszych epok naszego klubu i światowego futbolu – napisano na oficjalnej stronie Realu. Portugalski piłkarz w klubie z Madrytu występował od 2008 roku. Strzelił 450 goli w 438 spotkaniach. Wywalczył z Realem dwa mistrzostwa Hiszpanii, cztery razy wygrywał Ligę Mistrzów.


Piłkarz napisał list, w którym pożegnał się z klubem i kibicami. – Lata w Realu Madryt, i w tym mieście, były być może najszczęśliwszymi w moim życiu. Odczuwam jedynie wdzięczność wobec tego klubu, miasta i kibiców. Dziękuję za wsparcie i troskę, którymi zostałem obdarzony. Jednak wierzę, że przyszedł czas na rozpoczęcie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub o zgodę na odejście. Jest mi przykro i proszę kibiców o zrozumienie – zaznaczył Ronaldo.


Prezes Realu Fiorentino Perez wyraził zgodę na transfer za kwotę 112 milionów euro. Juventus ma przelać pieniądze w dwóch ratach. Pensja zawodnika, który związał się czteroletnim kontraktem, będzie wynosić 30 mln euro rocznie. – To była przyjemność grać z tobą – podkreślił Ramos.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO