Kamil Biliński mistrzem Łotwy! Drugie z rzędu trofeum pogromców Piasta

31.10.2019

Pogromcy Piasta z mistrzostwem Łotwy. Riga FC z Kamilem Bilińskim w składzie zremisowała wczoraj z RFS Ryga. Dla stołecznego klubu to drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach.

W ubiegłym sezonie Riga FC zdobyła pierwsze mistrzostwo kraju w historii. Obrona mogła się wydawać pozornie trudnym zadaniem, aczkolwiek Niebiesko-Biali sprostali wyzwaniu. Drużyna sięgnęła po tytuł najlepszej w kraju na kolejkę przed końcem rozgrywek.

W decydującym meczu, zespół zremisował z RFS Ryga, drugim zespołem w tabeli. Dzięki temu Biliński i spółka utrzymali sześciopunktową przewagę nad lokalnym rywalem i tym samym zdobyli mistrzostwo Łotwy.

Od ponad roku barwy klubu z Rygi reprezentuje Kamil Biliński. Polski napastnik był w tym sezonie drugim najlepszym strzelcem zespołu. W osiemnastu spotkaniach zdobył pięć bramek.

Poza byłym piłkarzem Wisły Płock, w Riga FC występuje jeszcze kilku innych zawodników znanych z polskich boisk. W kadrze mistrza Łotwy znajdują się Aleksejs Visnakovs (dawniej Cracovia i Widzew), Deniss Rakels (Cracovia, Zagłębie, Lech, GKS Katowice), Vladislavs Gabovs (Korona), Ivans Lukjanovs (Lechia) czy Olegs Laizans (Lechia, ŁKS).

Fot. YouTube