Bojkot rozgrywek? Grudniowy terminarz przytłacza Liverpool!

31.10.2019

Rozgrywki Carabao Cup odbierane są przez szkoleniowców topowych, angielskich zespołów z dużą rezerwową. W tym sezonie szczególną niechęcią ten turniej może darzyć Juergen Klopp. Liverpool wyruszy bowiem w grudniu na KMŚ, a właśnie na ten miesiąc przypada kolejna runda Pucharu Ligi Angielskiej. Patrząc na terminarz „The Reds”, zespół z Anfield nie ma za bardzo kiedy rozegrać spotkania.

Jak wygląda zestawienie grudniowych meczów Liverpoolu? Triumfator Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu już na początku miesiąca (4 grudnia) rozegra derbową rywalizację z Evertonem. Trzy dni później, piłkarze Kloppa wyruszą do Bournemouth, by rywalizować o trzy punkty w Premier League z „Wisienkami”. Karuzela po tym meczu nie zwolni tempa, gdyż na 10 grudnia ustalono wyjazdowe starcie „The Reds” w LM z Salzburgiem.

Cztery dni później, Liverpool wróci do ligowych zmagań, rozgrywając mecz na własnym obiekcie z Watfordem. Teoretycznie następnym spotkaniem zawodników Kloppa miała być rywalizacja z Aston Villą w Carabao Cup, którą wstępnie ustalono na 17 grudnia. Rozegranie potyczki w tej dacie jest niemożliwe, gdyż Liverpool dzień później w Doha ma wystąpić w Klubowych Mistrzostwach Świata, które potrwają do 21 grudnia (na ten dzień planowany jest mecz o trzecie miejsce oraz finał).

Z tego też powodu, spotkanie z Aston Villą musi zostać przełożone. Trudno jednak wybrać nową datę, gdyż do końca miesiąca terminarz zespołu z Anfield jest bardzo napięty. Najprawdopodobniej mecz musi odbyć się dopiero w styczniu.

Stanowisko trenera

Jasne zdanie na temat odbycia starcia w Carbao Cup ma Juergen Klopp. Niemiec przyznał, iż jego klub może zbojkotować te rozgrywki, jeżeli nie zostanie ustalona rozsądna data – Jeśli nie znajdą dla nas odpowiedniego rozwiązania, to nie wystąpimy w tych rozgrywkach. Oni muszą podjąć decyzję. Myśleć również o innych kwestiach.

Postawa niemieckiego szkoleniowca nie powinna nikogo zaskakiwać. Rzeczywiście terminarz Liverpoolu w grudniu wygląda strasznie, a trener zespołu prócz pobocznych turniejów jak Carabao Cup czy Klubowe Mistrzostwa Świata musi mieć na uwadze przede wszystkim główne cele, czyli Ligę Mistrzów oraz Premier League.