Znamy powołania na mecze z Izraelem i Słowenią! Pojawi się “gość specjalny” z Niemiec
04.11.2019

Takie zgrupowania lubimy najbardziej. Z jednej strony mecze ważne, o stawkę, z drugiej nienarzucające praktycznie żadnej presji. Polska reprezentacja już wywalczyła sobie udział na przyszłorocznych mistrzostwach Europy i ostatnie dwa mecze może poświęcić dopracowywaniu poszczególnych elementów gry. Kto zagra?

Lista powołań praktycznie nie różni się od tych, które oglądaliśmy w październiku. Do grupy 25 zawodników doszło jednak dwóch kolejnych. Są nimi 21-letni Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań oraz… Łukasz Piszczek. Tak – obrońca Borussi Dortmund, który po mistrzostwach świata w 2018 roku zakończył przygodę z reprezentacyjną piłką, dołączy do kadry 17 listopada, by w meczu ze Słowenią oficjalnie się z nią pożegnać. Wspomniany wcześniej Jóźwiak na swoje debiutanckie powołanie uda się 11 listopada, po meczu kadry U-21.

Całe zestawienie prezentuje się następująco:

Do dyspozycji Jerzego Brzęczka będzie także znajdujący się w fenomenalnej formie Robert Lewandowski. Obecność napastnika w ostatnich dniach została poddana dużej wątpliwości, a wszystko przez operację pachwin, której Polak zamierza się poddać w najbliższym czasie. Najnowsze informacje wskazują, że “RL9” zdecyduje się na nią w grudniu.

Mamy nadzieję, że nie tylko nasz najlepszy napastnik powiększy swój dorobek bramkowy i zakończy zgrupowanie zdrowy, ale także, że “specjalny gość” występujący od ponad dekady w Bundeslidze, który 65-krotnie zagrał w biało-czerwonych barwach, zostanie pożegnany w najlepszy możliwy sposób. Czyli po prostu odniesie zwycięstwo na Stadionie Narodowym.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO