Mistrzostwo USA po trzech latach wraca do Seattle

11.11.2019

Poznaliśmy mistrza amerykańskiej Major League Soccer. Został nim zespół Seattle Sounders, który w finale pokonał Toronto FC 3:1.

Zespół ze Seattle po raz pierwszy zdobył mistrzostwo Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. Wówczas Sounders zmierzyli się również z Toronto i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne, w których obecni mistrzowie wygrali 5:4 po sześciu seriach.

Tym razem Seattle i Toronto znów musiały zmierzyć się ze sobą w finale Major League Soccer. Do wyłonienia zwycięzcy nie było trzeba karnych, wszystko zostało wyjaśnione w regulaminowym czasie gry. Na gole musieliśmy jednak czekać do drugiej połowy. W 57. minucie wynik spotkania otworzył Kevin Leerdam z Sounders, a kolejne bramki dla zespołu zdobywali Victor Rodriguez i Raul Ruidiaz. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Jozy Altidore z Toronto, ale czasu było już za mało, by odwrócić losy spotkania. Piłkarze z Seattle wygrali 3:1 i zdobyli puchar Major League Soccer po raz drugi w historii.

W drużynie Sonders występuje kilku zawodników znanych z lig europejskich. Kapitanem zespołu jest Nicolas Lodeiro, który niegdyś grał w Ajaksie. Victor Rodriguez to wychowanek Barcelony, który ma na koncie występy w rozgrywkach La Liga w barwach m.in. Getafe czy Realu Saragossa. Gra tam również Brad Smith, który w zeszłym roku został wypożyczony do klubu MLS z Bournemouth.

Za gwiazdę zespołu uchodzi jednak Raul Ruidiaz. Peruwiańczyk trafił do Seattle latem ubiegłego roku z meksykańskiej Morelii. Transakcja wyniosła ponad sześć milionów euro. W tym sezonie był najlepszym strzelcem Sounders, z jedenastoma bramkami na koncie.