Kolejny piłkarz opuścił zgrupowanie kadry!
18.11.2019

Przed południem rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski poinformował o opuszczeniu przez Macieja Rybusa zgrupowania, ze względu na dalsze problemy mięśniowe. Do zawodnika Lokomotiwu Moskwa dołączył Bartosz Bereszyński. Defensor Sampdorii także pożegnał się z listopadowym zgrupowaniem. Powodem takiej decyzji jest kontuzja kolana.

W meczu z Izraelem, Jerzy Brzęczek zdecydował się wystawić na prawą obronę Tomasza Kędziorę. 25-letni obrońca rozegrał całkiem przyzwoite zawody, niejednokrotnie włączając się w akcje ofensywne reprezentacji Polski.

Być może wpływ na wybór Kędziory do wyjściowej jedenastki miał uraz Bartosza Bereszyńskiego. Zawodnik Sampdorii nabawił się kontuzji kolana podczas treningu przedmeczowego z Izraelem, o czym wspomniał Jakub Kwiatkowski.

Problemy zdrowotne uniemożliwiają piłkarzowi dalszy pobyt na zgrupowaniu. Jak informuje rzecznik prasowy PZPN, badania wykazały uszkodzenie łąkotki, które zmusza wykonanie artroskopii stawu kolanowego. Okres rekonwalescencji zawodnika może wynieść około 5/6 tygodni.

Od dłuższego czasu wiadomo jednak, że w pierwszym składzie na spotkanie ze Słowenią znajdzie się Łukasz Piszczek, który rozegra ostatni mecz dla “Biało-Czerwonych”. W mediach pojawiła się informacja, iż pobyt zawodnika Borussii na murawie ma potrwać około 30 minut. Zapewne Łukasza początkowo zmieniłby Bereszyński, jednakże w takim wypadku, na boisku najprawdopodobniej zamelduje się Tomasz Kędziora.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO