Napastnik z Premier League zostanie następcą Suareza?
26.11.2019

Przeróżne zawirowania w Arsenalu sprawiły, że najlepsi piłkarze „Kanonierów” raczej niechętnie myślą o pozostaniu w stolicy Anglii. Wśród nich rzekomo znajduje się Pierre-Emerica Aubamayang, który latem rozważy ofertę od Barcelony.

Gabończyk obok Alexandre’a Lacazette’a jest jedną z jaśniejszych postaci obecnej drużyny Unaia Emery’ego. Napastnik zdaje sobie jednak sprawę z problemów jego drużyny, a wygasający kontrakt już za półtora roku może być idealnym momentem na zmianę pracodawcy.

Zgodnie z doniesieniami El Mundo Deportivo, „Duma Katalonii” już niebawem będzie rozglądać się za następcą Luisa Suareza. Urugwajczyk w styczniu obchodzi swoje 33 urodziny i to jego najprawdopodobniej ostatnie sezony na Camp Nou. Oczywiście Aubameyang jest zaledwie dwa lata młodszy, lecz koniec umowy w 2021 roku może wymusić na Arsenalu sprzedaż po promocyjnej cenie. To byłby oczywiście także krok w przód dla samego piłkarzy, którzy stęsknił się za grą w Lidze Mistrzów.

Czy jednak aktualny mistrz Hiszpanii nie powinien rozglądnąć się za nieco młodszą opcją? Aubameyang oczywiście doskonale sobie radzi po transferze do stolicy Anglii (50 bramek w 80 występach), ale tak po prawdzie za 2-3 lata Barcelona ponownie stanie przed zadaniem znalezienia nowego snajpera. Jak widać jednak na rynku brakuje odpowiednich klasowych dziewiątek, które byłyby w stanie zastąpić Suareza.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO