Wielka bitwa o Havertza. W grze siedem największych klubów
27.11.2019

Do letniego okienka pozostało ponad pół roku, ale już dziś możemy spodziewać się głośnej sagi transferowej. Jej bohaterem zostanie Kai Havertz, którego pragną mieć w swoim zespole wszystkie najlepsze kluby w Europie.

Dzisiejsze doniesienia „Bilda” jasno wskazują, że w szranki o młodego Niemca staną wielkie firmy. Agencja zawodnika aktualnie prowadzi rozmowy z siedmioma klubami. Są to Bayern Monachium, Barcelona, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United i Real Madryt. 20-latek jednak nie ma zamiaru prowadzić negocjacji w nieskończoność i możliwe, że decyzja zapadnie za kilka tygodni.

Bayer oczekuje za swoją młodą gwiazdę około 130 milionów euro, choć kwota transferu może zostać rozłożona na raty. Podczas ubiegłego okienka Bayern złożył propozycje w wysokości 90 milionów euro plus bonusy, ale ta została odrzucona. Nie wiadomo jednak czy była to decyzja samego zawodnika, który chciał przeczekać jeszcze kolejny rok w Leverkusen.

Niemieccy dziennikarze donoszą, że faworytem pozostaje wspomniany mistrz Niemiec oraz Barcelona. Dla Havertza najważniejszy nie jest aspekt finansowy, ponieważ pomocnik chce przede wszystkim znaleźć klub z trenerem, u którego czułby się komfortowo. Jeśli Bayern ostatecznie zatrudni Mauricio Pochettino, to raczej nie mamy wątpliwości kogo Kai ostatecznie wybierze.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO