Massimiliano Allegri zdradza termin powrotu i sugeruje kierunek nowej pracy!
06.12.2019

W dość niespodziewanych okolicznościach Massimiliano Allegri zakończył swoją udaną przygodę z Juventusem. 52-letni szkoleniowiec razem ze “Starą Damą” sięgał pięciokrotnie po mistrzostwo Serie A czy czterokrotnie cieszył się z Pucharu Włoch. Po odejściu z Turynu, szybkie podjęcie nowej pracy przez Allegriego nie wchodziło w grę, ze względu na chęć zrobienia sobie przerwy od ławki trenerskiej ze strony Massimiliano. 52-latek w jednym z ostatnich wywiadów zdradził szczegóły w kontekście przyszłości.

Spora rotacja w Premier League podczas trwającej kampanii sugerowała, iż Massimiliano Allegri być może trafi na Wyspy jeszcze w tym roku. Ze swoimi szkoleniowcami pożegnały się takie zespoły jak Tottenham (który szybko zatrudnił Mourinho) oraz Arsenal (poszukujący dalej trenera). To właśnie z tym drugim zespołem, Allegri jest łączony przez niektórych dziennikarzy.

Włoch postanowił wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji i zdradził nieco szczegółów w kontekście przyszłej pracy – Wrócę na ławkę trenerską w czerwcu. Nie zamierzam przejmować żadnego klubu w trakcie sezonu. Prawdą jest, że aktualnie biorę lekcję angielskiego.

Słowa Allegriego sugerują, iż kierunek Premier League wydaje się całkiem prawdopodobny. Pozostaje jednak pytanie, do jakiej drużyny mógłby dołączyć 52-latek. Istotna wydaje się kwestia rozwiązania sprawy szkoleniowca w Arsenalu. Jeżeli “Kanonierzy” nie zatrudnią stałego trenera, Massimiliano śmiało może przybyć do Londynu po sezonie. Być może będziemy także świadkami większych zmian na ławkach trenerskich w innych zespołach.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO