Carles Alena zostanie wypożyczony do Getafe?

Carles Aleña w tym sezonie nie cieszy się zaufaniem Ernesto Valverde. Zawodnik nie może liczyć na regularną grę, dlatego zimą może zostać wypożyczony do Getafe. Barcelona już wyraziła na to zgodę.

21-latek rozpoczął pierwszy mecz sezonu, przeciwko Athletikowi Bilbao, w wyjściowym składzie. Nie spisywał się jednak zbyt dobrze w tym spotkaniu i został zmieniony już w przerwie. Od tamtej pory ani razu nie pojawił się na boisku w pierwszym zespole “Blaugrany”. Co więcej, dość rzadko znajdował się nawet na ławce rezerwowych.

Getafe wyraziło zainteresowanie wypożyczeniem młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii, o czym mówiło się już dwa tygodnie temu. Jak informuje “AS”, sprawa w ostatnich dniach nabrała rozpędu. Barcelona wyraziła zgodę na wypożyczenie i teraz decyzja należy już tylko do samego zawodnika. Aleñę może skusić perspektywa gry na wiosnę w europejskich pucharach. Getafe jest bowiem bliskie wyjścia z grupy Ligi Europy.

Carles Aleña jest wychowankiem “Dumy Katalonii”. W pierwszym zespole wystąpił dotychczas w 35 meczach i zdobył trzy bramki. Jego kontrakt wygasa po sezonie 2021/2022.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO