Kolejny kandydat do zastąpienia Valverde? „Barcelona to świetny klub”

09.12.2019

Julian Nagelsmann z roku na rok ma coraz większą pozycje w niemieckiej piłce. 32-latek po przygodzie z Hoffenheim, równie udanie póki co prowadzi RB Lipsk, które w tym sezonie z powodzeniem walczy o mistrzostwo Niemiec. Czy sukces z „Bykami” pozwoli mu na kolejny krok w swojej karierze?

Słaba forma Bayernu Monachium sprawiła, że obecny sezon Bundesligi sprawia wrażenie doprawdy emocjonującego. Na czele tabeli znajduje się Borussia Moenchengladbach oraz wspomniany Lipsk, a Marcos Rose i Julian Nagelsmann są cichymi bohaterami obecnej sytuacji. Nic zatem dziwnego, że przede wszystkim tego drugiego łączy się powoli z innymi klubami.

Wśród nich znajduje się między innymi Barcelony. Zgodnie z doniesieniami El Mundo Deportivo posada Ernesto Valverde nadal pozostaje niepewna, choć jego pozycja nieco uległa zmianie po ostatnich zwycięstwach w lidze.

– Mówiłem to wiele razy. Barcelona to piękne miasto i świetny klub. Ale to nie jedyny zespół, który jest dla mnie atrakcyjny. Prawdą jest to, że rozmawiałem z Borussią Dortmund. Wówczas to nie był jednak odpowiedni czas na podjęcie takiego kroku, a Borussia nie chciała czekać – stwierdził Julian.

Dla Nagelsmanna to dopiero druga praca w roli trenera. Niemiec powoli zbiera doświadczenie i nie robi pochopnych ruchów. Jeśli jego kariera nadal będzie rozwijać się w ten sposób, to z pewnością już niebawem może liczyć na atrakcyjne oferty z czołowych klubów w Europie.