Oficjalnie: Mikel Arteta nowym trenerem Arsenalu!

20.12.2019

Poszukiwania Arsenalu w kontekście nowego szkoleniowca zakończone. Mikel Arteta został bowiem trenerem „Kanonierów”. Tym samym, 37-latek wraca do klubu z Londynu, gdyż jako piłkarz, Hiszpan występował w drużynie z Emirates Stadium.

O przejęciu przez Artetę zespołu ze stolicy Anglii, media informowały od dobrych kilku dni. Na ten temat wypowiadał się m.in. Pep Guardiola, którego asystentem w Manchesterze City był właśnie Mikel. Wydawało się, że na przeszkodzie zatrudnienia Artety w Arsenalu pozostawała tylko kwestia odszkodowania dla „The Citizens” odnośnie do zerwania jego umowy z klubem mistrza kraju.

Obie strony doszły do porozumienia, a Mikel Arteta uzgodnił warunki kontraktu z „Kanonierami”. W piątkowe popołudnie 37-latek został ogłoszony nowym szkoleniowcem Arsenalu, podpisując z zespołem trzyipółletni kontrakt.

Dla Hiszpana będzie to niewątpliwe wyzwanie. Po pierwsze, Arteta w swojej trenerskiej karierze jeszcze nie prowadził samodzielnie drużyny. Po drugie, „Kanonierzy” przeżywają obecnie jeden z największych kryzysów ostatnich lat. Nie lada sztuką będzie wyprowadzenie klubu na prostą.

Fot. YouTube