Lewandowski już po operacji pachwiny. Zabieg przebiegł pomyślnie

22.12.2019

Jak poinformowała oficjalna strona Bayernu Monachium, Robert Lewandowski już przeszedł operację pachwiny. Zabieg przebiegł pomyślnie i napastnika przez minimum kilka dni czeka odpoczynek od treningów.

Wolfsburg kojarzy się kibicom Bayernu przede wszystkim z pięcioma bramkami w dziewięć minut, zdobytymi przez kapitana reprezentacji Polski. Tym razem Robert Lewandowski nie trafił do siatki, aczkolwiek miał udział przy trafieniu Serge’a Gnabry’ego na 2:0, ktore ustaliło wynik spotkania. Napastnik zagrał wzdłuż pola karnego, a 24-latek oddał płaski strzał wprost do bramki Koena Casteelsa.

Od razu po zakończeniu meczu Robert Lewandowski udał się do kliniki wraz z klubowym lekarzem. Tam przeszedł operację przepukliny lewej pachwiny. O zabiegu mówiło się już od dłuższego czasu, aczkolwiek napastnik nie chciał opuścić żadnego meczu Bayernu ani reprezentacji Polski. W związku z tym postanowił wykorzystać przerwę zimową.

Jak poinformowała oficjalna strona Bayernu, zabieg przebiegł pomyślnie. Teraz napastnik musi odpocząć przez kilka dni od aktywności sportowych.

Robert Lewandowski zakończył rok z 54 bramkami na koncie we wszystkich rozgrywkach. To jego najlepszy dotychczas wynik w karierze.