Ashley Young żegna się z Manchesterem United. Transfer Anglika uzgodniony!
17.01.2020

Po ponad ośmiu latach gry dla “Czerwonych Diabłów”, Ashley Young żegna się z zespołem. Doświadczony defensor przeniesie się w styczniu do Interu. Oba kluby osiągnęły już porozumienie w kwestii kwoty odstępnego. 

Pomimo wieku, Ashley Young mógł liczyć na dość regularne występy w Premier League. Podczas trwającej kampanii, 34-latek zagrał w 12 ligowych potyczkach. Dodatkowo, Young wystąpił także w trzech meczach Ligi Europy (zdobył gola oraz zaliczył asystę) oraz uczestniczył w pucharowych starciach (Dwa spotkania w Carabao Cup oraz jeden występ w FA Cup).

Można przypuszczać, że zespół z Old Trafford niechętnie spoglądał na utratę zawodnika w zimowym oknie. W Manchesterze United panowała nadzieja, że piłkarz wypełni swój kontrakt i latem pożegna się z klubem. Atrakcyjna oferta wywołała zmianę planów. O Anglika mocno zabiegał Antonio Conte, który już podczas pracy w Chelsea chciał sprowadzić Ashleya do drużyny.

Youngowi najwidoczniej bardzo podoba się wizja występów w Serie A. Dodatkowo, we Włoszech 34-latek może liczyć na dłuższy kontrakt. Umowa piłkarza obowiązywać będzie do 2021 roku.

Na samej transakcji, ze względu na wiek gracza i obecną umowę, Manchester United zarobi grosze. Jak poinformował Fabrizio Romano, “Czerwone Diabły” otrzymają 1,5 miliona funtów. W piątek Young ma zameldować się w Mediolanie, by przejść testy medyczne.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO