Dani Olmo o krok od nowego klubu! Najgorszy z możliwych wyborów?
17.01.2020

Transferowa machina ruszyła na dobre, a wraz z nią doniesienia i informacje o przenosinach kolejnych graczy. Poza tematem wielkich gwiazd, jak choćby Christiana Eriksena, waży się przyszłość tych, którzy dopiero chcą wskoczyć na najwyższą piłkę. Jednym z takich zawodników jest Dani Olmo.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii to jedna z największych chlub szkółki Dinama Zagrzeb oraz działu skautingu, który “podebrał” go z Barcelony, kiedy ten miał 16 lat. Olmo w ostatnim czasie stał się graczem znacznie przewyższającym ligę chorwacką i stało się jasne, że niedługo wypłynie na głębsze wody, przy okazji pozwalając mistrzowi Chorwacji zarobić wielkie jak na ten klub pieniądze.

Kontrakt wygasający latem 2021 roku oraz fakt, że Dinamo odpadło już z europejskich pucharów sprawiły, że obecne okienko jest najlepszą okazją, by ten zarobek był jak największy. W ostatnich dniach podawane rzez presję informacje stawały się coraz konkretniejsze. Pojawiały się informacje o Manchesterze United, a w wyścigu o 21-latka na mocnej pozycji miała stać m.in. Barcelona, czyli były klub Daniego Olmo.

Cóż, okazuje się, że niezwykle utalentowany gracz jest o włos od przenosin do… AC Milan. Tak – właśnie do tego klubu, który przechodzi przez największy od lat kryzys, a większość zawodników, którzy do niego trafiają, momentalnie gasną.

Nieocenioną rolę przy tej transakcji odegrać miał Zvonimir Boban, czyli Chorwat zasiadający w zarządzie “Rossonerrich”, a w przeszłości zawodnik m.in. właśnie Dinama Zagrzeb. Kwota transferu ma wynieść 20 milionów euro płatne od razu + 10 milionów w bonusach. Olmo podpisze pięcioletni kontrakt.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO