Jan Bednarek nie pomoże swojej drużynie w meczu z Crystal Palace
20.01.2020

Po początkowych problemach z walką o wyjściowy skład ekipy Southampton, Jan Bednarek wywalczył sobie miano podstawowego defensora “Świętych”. W obecnym sezonie, polski obrońca rozegrał w Premier League wszystkie możliwe spotkania. Tym bardziej kibiców z St Mary’s Stadium może martwić fakt, iż w rywalizacji z Crystal Palace, Polak nie pomoże drużynie.

Start sezonu w wykonaniu Southampton był bardzo mizerny. Po kompromitującej porażce 0-9 na własnym stadionie z Leicester, media zaczęły dyskutować o możliwym zwolnieniu Hasenhuttla. Zarząd klubu postanowił jednak dać szansę Austriakowi, co dobrze odbiło się na wynikach zespołu.

Co prawda ekipa “Świętych” przegrała ostatnie spotkanie 2-3, mimo iż prowadziła do przerwy 2-0. Na tle kilku kolejek, wyniki drużyny są zadowalające. Southampton uciekł ze strefy spadkowej, a na ten moment ma sześć punktów przewagi nad osiemnastą Aston Villą.

Niezwykle ważnym ogniwem w zespole jest Jan Bednarek. Polak rozegrał wszystkie mecze w lidze, zdobywając nawet jedną bramkę (w starciu właśnie z Wolverhampton). Niestety, przy najbliższym spotkaniu, środkowy obrońca nie pomoże drużynie.

Szkoleniowiec zespołu, Ralph Hasenhuttl poinformował na konferencji prasowej, iż defensor ma problemy ze ścięgnem Achillesa – W kontekście niedyspozycyjnych zawodników jest Jan Bednarek, który zgłosił delikatne problemy ze ścięgnem Achillesa. Reszta składu jest nieco zmęczona, jednakże dopiero w poniedziałkowe popołudnie podczas treningu otrzymamy konkretne odpowiedzi.

Fot. YouTube

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO