Arsenal mógł uwolnić się od wysokiej pensji Oezila? Zaskakująca oferta dla pomocnika
02.02.2020

Lukratywny kontrakt Mesuta Oezila stał się dla byłego już reprezentanta Niemiec istnym przekleństwem. Pomocnikowi ciągle wypomina się wysoką tygodniówkę na poziomie 300 tysięcy funtów. Jak się jednak okazuje, klub z Londynu mógł uwolnić się od tego ciężaru w Deadline Day.

Po odejściu Unaia Emery’ego piłkarz nieco odżył. Trudna relacja z Hiszpanem doprowadziła do tego, że w dziesięciu początkowych kolejkach ligowych Oezil zanotował zaledwie jeden występ. Latem „Kanonierzy” poszukiwali chętnych do zakupu Mesuta, ale ich starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Mimo to transfer mógł dojść do skutku w styczniu. Podczas ostatnich godzin transferowego okienka otrzymał ofertę z klubu w Katarze. Ze względu na kilka godzin na znalezienie następcy dla rozgrywającego, Arsenal zdecydował się zrezygnować z tej szansy i ostatecznie odrzucił ofertę.

Zgodnie z informacjami angielskiego dziennika „Mirror”, piłkarz był gotowy zaakceptować tę propozycję. Od momentu zatrudnienia Artety, Oezil wziął udział niemalże we wszystkich spotkaniach Premier League, a jego gra uległa poprawie. Mimo to nadal brakuje z jego strony bramek oraz przede wszystkim asyst, z których słynął podczas pierwszego sezonu w stolicy Anglii.