Dani Ramirez zostanie zawodnikiem Lecha Poznań!
03.02.2020

W końcu kibice “Kolejorza” mają powody do zadowolenia. Zespół dokona bowiem poważnego wzmocnienia w zimowym oknie transferowym, sprowadzając z ŁKS-u Daniego Ramireza. Hiszpan błyszczał na boiskach ekstraklasy podczas trwającego sezonu. Do oficjalnego potwierdzenia przybycia Ramireza pozostały już tylko formalności. 

Patrząc na lokatę łódzkiej ekipy w obecnej kampanii, sympatycy tego zespołu nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Jednym z nich zapewne był Dani Ramirez. 27-latek z dorobkiem sześciu goli oraz czterech asyst był najlepszym zawodnikiem drużyny. Wymowne jest statystyka, która mówi, iż Ramirez brał udział w połowie zdobytych bramek przez ŁKS w rozgrywkach ekstraklasy.

Zainteresowanie większych, polskich klubów tym piłkarzem nie zaskakiwało. Według mediów, zarówno Lech Poznań, jak i Jagiellonia Białystok starały się o sprowadzenie Hiszpana w ostatnich tygodniach. Ostatecznie Jagiellonia wycofała się z wyścigu ze względu na dalszy pobyt Imaza w klubie, dlatego Lech nie miał już większego konkurenta i mógł prowadzić negocjacje z łódzką drużyną, by zmniejszyć nieco kwotę transferu.

Ramirez zastąpić ma w Lechu Darko Jevticia, który opuścił niedawno klub na rzecz Rubina Kazań. Jak informują dziennikarze, ŁKS zarobi na sprzedaży Daniego ponad 400 tysięcy euro, natomiast sam piłkarz ma podpisać kontrakt do 2023 roku. Do zrealizowania transferu pozostały już tylko testy medyczne, które Ramirez przejdzie w najbliższych dniach.