Kapustka trafi do Legii?!
27.02.2020

Bartosz Kapustka nadal dochodzi do siebie po groźnym urazie, który wykluczył go między innymi z gry na EURO U-21 w ubiegłym roku. Polak wciąż trenuje w Leicester i do tej pory rozegrał dwa mecze w drużynie młodzieżowej „Lisów”. Jego droga do pierwszego składu jest jednak daleka i zgodnie z najnowszymi informacjami pojawił się temat przenosin do ekstraklasy.

Chętna na zakup lub wypożyczenie Kapustki byłaby Legia. Lider z Warszawy domyka transfer Bartosza Slisza, który ma opiewać na około 1,5 miliona euro. Dziś pomocnik podpisze umowę i zostanie nowym nabytkiem „Wojskowych”. Dariusz Mioduski chce jednak zakończyć obecne okienko z przytupem i z tego powodu pojawił się temat Kapustki.

Obecna umowa 23-latka wygasa dopiero w czerwcu 2021 roku. Możemy zatem przypuszczać, że w grę wchodzi półroczne wypożyczenie wraz z opcją wykupu. Zawodnik z rocznym kontraktem nie powinien być aż taki drogi, ale z drugiej strony musimy pamiętać o sporej pensji. Przestrzega o tym między innymi Adam Dawidziuk, redaktor portalu „Legia.net”.

Zgodnie z angielskimi informacjami, rocznie Bartek pobiera z klubowej kasy ponad 1,5 miliona funtów. To spora przeszkoda dla Legii, która musiałaby liczyć na to, że klub z King Power Stadium weźmie na siebie większość tej kwoty.

Mimo to temat wydaje się nadal otwarty. Z pewnością byłby to największy transferowy hit ekstraklasy ostatnich lat. Nawet jeśli mówimy o zawodniku, który w ostatnich czterech latach nie zagrał zawrotnej liczby spotkań. Potencjał Kapustki jest ogromny, a jeśli tylko dopisze zdrowie, może z miejsca zostać gwiazdą polskiej ligi.

FOT: YouTube,  CANAL Plus Polska

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO