Rozczarowująca postawa. Ajax z najgorszym wynikiem od 20 lat!
06.03.2020

Praktycznie każdy kibic piłki nożnej zachwycał się grą Ajaksu w trakcie poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Holenderski zespół złożony przede wszystkim z młodych zawodników świetnie radził sobie z wyżej notowanymi rywalami. Osiągnięty półfinał LM sugerował, iż klub straci latem kilku kluczowych zawodników. Amsterdam opuścili m.in. Frenkie de Jong czy Matthijs de Ligt. W trwającym sezonie, klub nie radzi sobie tak dobrze, jak w ubiegłej kampanii. Ostatnie tygodnie w wykonaniu Ajaksu są niezwykle rozczarowujące.

Początek rozgrywek nie sugerował złych wyników. Ajax zarówno w Eredivisie, jak i Lidze Mistrzów radził sobie bardzo dobrze. W dwóch pierwszych grupowych meczach LM zespół zdobył sześć punktów, strzelając sześć bramek i nie tracąc przy tym nawet gola. Kłopoty zaczęły się wraz z dwoma spotkaniami przeciwko Chelsea. Klub z Amsterdamu przegrał kilka istotnych spotkań, a efektem słabej postawy była trzecia lokata w grupie LM.

Coraz częściej Ajax zaczął notować wpadki także w lidze. Przeciętną sytuację zespołu przykrywa nieco słaba postawa konkurencji. Odwieczny rywal, czyli ekipa PSV nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej, co potwierdza czwarta lokata drużyny w Eredivise.

Ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych Erika Ten Haga są bardzo rozczarowujące. Wystarczy powiedzieć, że Ajax przegrał cztery z pięciu meczów. Taka sytuacja miała miejsce aż dwadzieścia lat temu.

Zaczynają się kłopoty i trudno wskazywać, by w przyszłości było lepiej. Hakim Ziyech już na pewno opuści latem klub. Najprawdopodobniej podobną drogę obierze Donny van de Beek. Strata dwóch kolejnych kluczowych graczy może odbić się na wynikach zespołu. Czy Ajax będzie w stanie sprowadzić godnych następców?

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO