Stadion zamieni się w szpital
24.03.2020

W czasie, gdy sport zszedł na dalszy plan, wszystkie “moce przerobowe” poszły na walkę z koronawirusem. Przerwy w rozgrywkach to także czas, gdy można wykorzystać puste obiekty do pomocy najbardziej potrzebującym. Tak właśnie dzieje się w Sao Paulo, gdzie na stadionie Pacaembu powstaje ogromny szpital polowy!

Budowa na murawie stadionu miejskiego rozpoczęła się w minioną sobotę. W pierwszej kolejności robotnicy postawią stalową konstrukcje, na której pojawi się później namiot. Całość ma potrwać 10 dni, tak by już od początku kwietnia mogli tam trafić pierwsi pacjenci.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Szpital polowy na Pacaembu ma mieć 6300 metrów kwadratowych i zapewnić 200 łóżek, głównie dla pacjentów z łagodnymi objawami. Wszystko po to, by szpitale stacjonarne z oddziałami intensywnej terapii pozostały do dyspozycji chorych w ciężkim stanie. Co ciekawe to nie jedyny szpital polowy, jaki powstaje w największej metropolii Ameryki Południowej. Inny, znacznie większy powstanie w miejscu sambodromu Anhembi, który pomieści ponad 1500 pacjentów.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO