Świat piłki nie zwalnia w pomaganiu. Dołączyli Messi, Ronaldo i inni
25.03.2020

Wolelibyśmy, żeby każda tragedia, jaka spotyka ten świat, nie miała miejsca. Zarówno te dotyczące ludzi, jak i zwierząt czy ogólnie przyrody. Pewnych rzeczy nie jesteśmy jednak w stanie powstrzymać, ale w ich obliczu pojawiają się także pozytywne aspekty. Można do nich zaliczyć jednoczenie się ludzi i wspólne niesienie wsparcia.

Właśnie tak jest w przypadku pandemii koronawirusa, z którą walczą już nie tylko rządy  i służba zdrowia na całym świecie. Pomagają także m.in. sportowcy, choćby przekazując ogromne kwoty pieniężne, które z pewnością przydadzą się w walce z wirusem lub jego skutkami.

Do wielu osobistości, w tym Roberta Lewandowskiego czy Kuby Błaszczykowskiego, dołączyli inni. Leo Messi przekazał właśnie milion euro na jeden ze szpitali w Barcelonie oraz klinikę w Argentynie. Taką samą kwotę podarował Pep Guardiola na rzecz Barcelona Medical College.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

“Milion” to chyba słowo dnia, bo także właśnie tyle przekazał Cristiano Ronaldo wraz ze swoim agentem, Jorge Mendesem, na dwa oddziały szpitala Santa Maria w Lizbonie i jeden oddział szpitala Santo Antonio w Porto.

Na tym nie koniec. Paris Saint-Germain wsparło Secours Populaire Francais kwotą stu tysięcy euro, a piłkarska reprezentacja Chorwacji w niecałe dwa dni zebrała 4,2 miliona kun (ok. 550 tys. euro). Serce rośnie, słysząc takie informacje. W obliczu tragedii, jaka spotkała i wciąż spotyka wielu ludzi, dobrze wiedzieć, że całe mnóstwo osób chce pomóc…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO