Nie tylko Barcelona. Aleksander Buksa na celowniku włoskich klubów

W sobotę pojawiły się informacje o tym, że Aleksander Buksa znalazł się na celowniku Barcelony. To jednak nie jedyny klub, który obserwuje piłkarza Wisły Kraków.

Aleksander Buksa jest uważany za jeden z największych polskich talentów rocznika 2003. W obecnym sezonie wystąpił w barwach “Białej Gwiazdy” w 14 meczach, w których trzykrotnie trafił do siatki. Piłkarz ma na koncie również występy w reprezentacji Polski U-17.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według informacji “Super Expressu” oraz “Mundo Deportivo”, Aleksander Buksa jest obserwowany przez Barcelonę. Agent piłkarz, Marcin Kubacki, powiedział w rozmowie dla “Sportowych Faktów”, że zainteresowanie nie jest tylko plotką. Do żadnych rozmów jednak jeszcze nie doszło.

Jak się okazuje, “Duma Katalonii” nie jest jedynym klubem zainteresowanym pozyskaniem 17-latka z Wisły Kraków. Według “Tuttomercatoweb”, piłkarz jest obserwowany również przez włoskie kluby. Wśród nich są Inter, Atalanta, Roma, Milan oraz Sassuolo.

Obecna umowa Buksy z Wisłą Kraków wygasa z końcem obecnego roku. Nie wiadomo w tej chwili, czy piłkarz przedłuży umowę z klubem. Jeśli nie, latem będzie dla “Białej Gwiazdy” ostatni dzwonek na to, żeby zarobić na sprzedaży 17-latka.

Fot. YouTube/PKO Ekstraklasa