Sezon Premier League zostanie dokończony w Australii?
03.05.2020

Nadal nie mamy żadnych oficjalnych informacji w sprawie wznowienia sezonu Premier League. Angielskie media sugerują, że treningi rozpoczną się w połowie maja, a pierwsze kolejki zaplanowano na 8 czerwca. Czy jednak mecze zostaną rozegrane konkretnie w Anglii?  

Zawodowa aktywność sportowa w Wielkiej Brytanii została wstrzymana od marca. Tymczasem Australia najgorszą falę zakażeń na koronawirusa ma już dawno za sobą. Łącznie odnotowano mniej niż 7 tysięcy przypadków, w tym zaledwie 100 zgonów. Głównie dlatego jeden z angielskich agentów, obecnie zamieszkujący w Perth podsunął klubom pewien ciekawy pomysł:

– Rozmawiałem z pewnymi osobami w klubach Premier League i podoba im się ten pomysł. Odbyły się także rozmowy z urzędnikami państwowymi i wykazują także entuzjazm do takiego rozwiązania. Tutaj wszyscy są bezpieczni. Rząd zniósł wiele ograniczeń. Możemy przebywać w grupach po dziesięć osób, normalnie spacerujemy, a plaże są otwarte. W ciągu ostatnich dziesięciu dni mieliśmy cztery nowe przypadki.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Takie zdanie poparł senator stanu Perth – Glenn Sterle. Według jego opinii piłkarze musieliby jedynie przejść kwarantannę, po której mogliby rozpocząć grę. Perth w ostatnich latach było chętnie odwiedzanym miejscem przez angielskie kluby. Swoje mecze przedsezonowe rozgrywały tu między innymi takie kluby jak Chelsea i Manchester United.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO