To nie koniec rewolucji w Arce Gdynia. Nowi współpracownicy Mamrota

12.05.2020

Ciąg dalszy rewolucji w Arce Gdynia. Po zmianie właściciela i trenera pierwszego zespołu, przyszedł czas na rewolucję w sztabie szkoleniowym.

Kluczowa zmiana

Ostatni tydzień w Arce Gdynia przebiega pod znakiem zmian. Pierwszą z nich była zmiana właściciela klubu – stanowisko objął Michał Kołakowski, który jest synem znanego polskiego menedżera. Nowy prezes klubu w tej chwili posiada 300 tysięcy akcji Arki, czyli 75% udziałów.

Arka to Klub z piękną tradycją i olbrzymim potencjałem. Gdynia i tutejsi Kibice zasługują na kolejne wspaniałe karty w żółto-niebieskiej historii. Wierzę, że napiszemy je wspólnie – powiedział Michał Kołakowski dla oficjalnej strony klubu.

Ireneusz Mamrot uratuje Arkę?

Do rewolucji w Arce doszło nie tylko w zarządzie, ale również na ławce trenerskiej. Z klubem pożegnał się były piłkarz “Arkowców”, Krzysztof Sobieraj, który nie zdążył poprowadzić drużyny w żadnym meczu. Poza tym nie mógł na dłużej być samodzielnym trenerem z powodu braku wymaganej do tego licencji.

Jego miejsce zajął dobrze znany fanom PKO Ekstraklasy Ireneusz Mamrot. Nowy szkoleniowiec Arki poprzednio prowadził Jagiellonię w latach 2017-2019. Po nieudanych spotkaniach trener stracił pracę i od tamtej pory pozostawał bez klubu.

Nowi członkowie sztabu

Zmiana pierwszego trenera jest najważniejszą, ale nie jedyną w sztabie szkoleniowym Arki. Nowym asystentem Ireneusza Mamrota będzie Adrian Siemieniec, a drugim trenerem zespołu został Maciej Kędziorek.

Pierwszy z nich już wcześniej pracował jako asystent z obecnym szkoleniowcem drużyny z Gdyni. Z kolei drugi pełnił stanowisko asystenta Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa.