Kolejne ligi wracają do gry! Kibice pojawią się na stadionie?

12.05.2020

Wczoraj pojawiły się doniesienia, że Czesi mogą wznowić rozgrywki przy udziale publiczności do 2000 osób. Jak się jednak okazuje, na ten moment takie rozwiązanie nie jest możliwe. Mimo to piłkarze pierwszej ligi wybiegną na boiska już 23 maja, sześć dni przed polską ekstraklasą.

Czesi gotowi do gry

Fortuna Liga będzie kolejną z europejskich lig, po Wyspach Owczych i niemieckiej Bundeslidze, która wraca do gry. Według informacji Grzegorza Rudynka z „Przeglądu Sportowego”, decyzja zapadła na dzisiejszym posiedzeniu klubów z dwóch poziomów rozgrywkowych.

Liga ma zakończyć się w połowie lipca. Póki co nie ma mowy o o tak licznej obecności kibiców. Zluzowanie obostrzeń 25 maja przez czeski rząd zakłada jednak możliwość udziału 500 osób w wydarzeniach sportowych. Z pewnością kluby zechcą to wykorzystać i sprzedać kilkaset biletów z zachowaniem odpowiednich zasad dystansu społecznego.

Tym bardziej, że od tego dnia rząd u naszych południowych sąsiadów znosu nakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych (nie tyczy się komunikacji miejskiej i sklepów). Otwarte mają zostać także kina, restauracje i inne ośrodki kultury.

Wracają inne ligi

Do gry wrócą także ligowcy w Austrii. Póki co dokładna data nie jest jeszcze znana, ale od 15 maja zawodnicy rozpoczną treningi. Prezes ligi stwierdził, że prawdopodobnie restart rozpocznie się początkiem czerwca. Gracze będą musieli przechodzić regularne testy na obecność koronawirusa.