Premier League skieruje absurdalną prośbę do zawodników?!

13.05.2020

Władze Premier League intensywnie pracują nad wznowieniem ligowych rozgrywek. Zielone światło od rządu pozwala zameldować się piłkarzom na murawie już w przyszłym miesiącu. W związku z powrotem, liga musi wprowadzić kilka nowych przepisów, a także poprosić o przestrzeganie pewnych reguł. Jedna z nich może być wyjątkowo absurdalna.

Obecna sytuacja na świecie zmusza do zmian. Z pewnością przez najbliższe miesiące nie zobaczymy stadionu piłkarskiego wypełnionego kibicami. Sympatyków na obiekcie zastępować mogą głośniki czy inne urządzenia, które pozwolą ludziom wspierać swój ulubiony zespół.

Absurdalna prośba

O ile spotkanie może odbyć się bez kibiców oraz części osób odpowiedzialnych za organizowanie dnia meczowego, to zawodnicy na murawie są konieczni. Dlatego też, władze poszczególnych lig próbują wprowadzić wiele wytycznych, które pozwolą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy.

Jedna z nich wydaje się wyjątkowo absurdalna. Jak informuje Jason Burt z „The Telegraph”, Premier League skieruje prośbę do zawodników, by w trakcie bliskiego starcia na murawie odwracali twarze od siebie w celu zniwelowania ryzyka.

Czy jest sens?

Tego typu pomysły są jak woda na młyn dla osób, które sprzeciwiają się grze w czasie pandemii. Starcia graczy to nieodłączny element w rywalizacji. Trudno zatem wyobrazić sobie, by zawodnicy myśleli o aspekcie odwracania twarzy w takim momencie meczu.