Serie A ustaliła konkretny termin powrotu rozgrywek!

14.05.2020

Większość czołowych lig w Europie planuje wznowienie rozgrywek w połowie czerwca. Podobną strategię obrała Serie A. Władze ligi z Półwyspu Apenińskiego opublikowały specjalny komunikat, w którym poinformowano o planach w kontekście ponownej rywalizacji. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić włoski rząd.

Pod dużym znakiem zapytania stanęło dokończenie sezonu w Serie A, gdy zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej informowały o nowych zakażeniach w swoich szeregach. Sytuację udało się jednak opanować, a rozprzestrzenianie wirusa w klubach zatrzymało się na pojedynczych przypadkach.

Serie A wraca

W środę włoski rząd dał zielone światło drużynom w sprawie grupowych treningów. Ekipy z Serie A mogą prowadzić wspólne przygotowania już od 18 maja. W tym samym dniu, liga poinformowała o konkretnej dacie powrotu rozgrywek.

Podjęto decyzję, by wznowić zmagania 13 czerwca. Za tą opcją głosowała zdecydowana większość klubów.

Sytuacja w tabeli

Na ten moment, liderem włoskiej ligi jest Juventus, który ma jeden punkt przewagi nad Lazio. Strata trzeciej ekipy, czyli Interu do lidera wynosi już dziewięć punktów, przy czym ekipa z Mediolanu ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej.

Ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie. Duże szanse na dalszą grę w Serie A ma ekipa Lecce, która aktualnie zajmuje pozycję oznaczającą spadek. Do czternastego miejsca, beniaminek ligi traci jednak tylko trzy punkty.