Milik zostanie jednak w Napoli?! Zwrot akcji w sprawie Polaka

15.05.2020

Rozmowy związane z nowym kontraktem Arkadiusza Milika trwają już od wielu miesięcy. Polak nadal nie podpisał nowego zobowiązania i póki co nic na to nie wskazuje. Czy jednak Milik rzeczywiście opuści tego lata Napoli?

Milik zostanie w Napoli?

Dzisiejsze doniesienia „La Gazzetta dello Sport” wcale tego nie potwierdzają. Gennaro Gattuso od chwili objęcia posady szkoleniowca Napoli wykorzystuje swoje zdolności negocjacyjne, aby przekonać zawodników do pozostania w jego klubie. Między innymi dzięki temu w zespole zostanie Piotr Zieliński, który niebawem podpisze nowe zobowiązanie z klauzulą wykupu w wysokości 100 milionów euro.

Sytuacja z Milikiem jest nieco bardziej zawiła. Umowa napastnika wygasa bowiem w przyszłym roku i letnie okienko to ostatni moment na spieniężenie 26-latka. Mimo to włoski dziennik informuje, że Milik poważnie zastanawia się nad pozostaniem na San Paolo.

Co z Mertensem?

Gattuso w ostatnich tygodniach także namawia do tego Driesa Mertensa. Belg z kolei ma ważny kontakt jeszcze tylko przez półtora miesiąca, a jego osoba jest łączona z przenosinami między innymi do Interu czy Chelsea. Napoli oferuje mu dwuletni kontrakt z pensją na poziomie 10 milionów euro rocznie.

Wracając do Milika, kilka dni temu miały się odbyć rozmowy w sprawie porozumienia, ale najwidoczniej podczas nich nie ustalono żadnych szczegółów.