Mane nie pasuje do Barcelony? Xavi wskazał wielką wadę gracza Liverpoolu
17.05.2020

Sadio Mane od kilku lat to jeden z najważniejszych graczy w drużynie Juergena Kloppa. Senegalczyk z tego powodu jest oczywiście łączony z przenosinami do dwóch hiszpańskich gigantów. Sądząc jednak po wypowiedzi Xaviego, mistrz Hiszpanii raczej nie zwróci się ku skrzydłowemu „The Reds”.

Mane nie pasuje do Barcelony. Dlaczego?

28-latek jest w znakomitej formie podczas tego sezonu. Jego gra przyczyniła się do zdobycia 25 punktów przewagi w lidze, a także do zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata i Superpucharze Europy. Bez wątpienia taki zawodnik przydałby się każdej drużynie.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są takiego zdania. Najlepszym przykładem jest Xavi, który w ostatnim wywiadzie stwierdził, że Mane nie pasowałby do stylu gry Barcy.

– Mane i Aubemeyang mogą być zabójczo skuteczni, jeśli mają odpowiednio dużo miejsca na boisku. Barcelona potrzebuje jednak graczy, którzy potrafią poruszać się na małych przestrzeniach. Myślę o graczu, który dostosowałby się do Barcelony i nie jest łatwo go znaleźć.

Plotki w Hiszpanii

Raporty z Hiszpanii z ostatnich miesięcy sugerują, że Mane oraz Aubameyang byli jednymi z kilku graczy, których Barcelona rozważa pod kątem następcy Luisa Suareza. Czy „Duma Katalonii” wysłucha jednak opinii swojego legendarnego gracza?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO