Dries Mertens otrzymał ostateczny termin na podjęcie decyzji
18.05.2020

Kryzys wywołany koronawirusem powoduje, iż znacznie większą uwagę wśród klubów skupiają zawodnicy, których kontrakty obowiązują tylko do końca tego sezonu. Takim piłkarzem jest m.in. Dries Mertens. Nic dziwnego, że Belg poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością. Napoli nie zamierza jednak długo czekać i chce usłyszeć od 33-latka konkretną decyzję.

Cały czas Dries Mertens jest ważnym ogniwem włoskiej ekipy. W trakcie rozgrywek 2019/2020, Belg zdobył 6 goli oraz zaliczył 5 asyst w 21 ligowych meczach. Na szczególną uwagę zasługuje jednak postawa Mertensa w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach Dries zgromadził 6 bramek i 1 ostatnie podanie do partnera z drużyny w 7 występach.

Napoli czeka na decyzje

Obecna umowa Mertensa obowiązuje do końca czerwca tego roku. Można przypuszczać, że kontrakt zostanie przedłużony do finiszu sezonu. Tak czy inaczej, 33-latek ma prawo w kolejnym sezonie reprezentować barwy innego zespołu.

Zarząd Napoli oczekuje, że piłkarz szybko podejmie decyzję. Jak informuje “La Gazzetta dello Sport”, belgijski gracz otrzymał nawet konkretny termin. Dries ma siedem dni, by przekazać władzom klubu konkretną wiadomość. W innym przypadku, przyszłość drużyny planowana będzie bez Mertensa.

Spore zainteresowanie

Na brak ofert Dries z pewnością nie może narzekać. Według doniesień mediów, zarówno Inter, jak i Chelsea mocno zabiegają o ofensywnego gracza. Po zakończeniu przygody z Napoli, Mertens nie miałby zatem problemu ze znalezieniem drużyny z samego topu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO