Miedź i Legia po testach poprzedzających mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski!
24.05.2020

Już 29 maja powróci ekstraklasa. Przed tym jednak, rozegrane zostaną dwa mecze w Totolotek Puchar Polski. We wtorkowym starciu ćwierćfinałowym, Miedź Legnica zmierzy się Legia Warszawa. Oba kluby przeszły już kolejne testy na koronawirusa, które poprzedzają potyczkę. 

Bezpieczeństwo jest najważniejszą kwestią, o którą musi zadbać PZPN w czasie pandemii. Związek dostał zielone światło w kwestii wznowienia rozgrywek piłki nożnej tylko pod warunkiem, jeżeli przestrzegane będą odpowiednie reguły. Jedna z nich to regularne testy.

Miedź i Legia po badaniach

W niedzielę PZPN poinformował, iż Zespół Medyczny wykonał testy przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. U osób, które wyniki miały nieujemne, przeprowadzono badania z dróg oddechowych w kierunku SARS-CoV 2 met.

Wyniki wskazują, że wszystkie osoby mogą wziąć udział w spotkaniu, dlatego mecz Miedzi z Legią może odbyć się zgodnie z planem.

Walka o półfinał

Tuż przed zawieszeniem piłki w Polsce, swoje mecze ćwierćfinałowe rozegrały Lechia Gdańsk, Piast Gliwice, GKS Tychy oraz Cracovia. W półfinale zameldowały się Lechia oraz Cracovia. Tym samym, obie ekipy czekają na dalsze rozstrzygnięcia.

We wtorek Miedź Legnica podejmie Legię Warszawa. Z kolei w środę Stal Mielec będzie rywalizować z Lechem Poznań.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO