Premier Mateusz Morawiecki potwierdza. Jest plan powrotu kibiców na trybuny!

27.05.2020

W środę na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach w obostrzeniach dotyczących koronawirusa. W trakcie spotkania poruszono także temat kibiców na stadionach.

Kilka dni temu pojawiły się w mediach pierwsze informacje dotyczące powrotu kibiców na stadiony. Jak informował „Super Express”, PZPN przygotował specjalny plan, który dokładnie opisywałby proces uczestniczenia sympatyków na trybunach.

Potwierdzenie premiera

W trakcie konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki omówił zniesienie kolejnych obostrzeń. Już od 30 maja nakaz noszenia maseczek nie będzie obowiązywać w przestrzeniach otwartych. Znikną również limity w sklepach czy restauracjach. Z kolei od 6 czerwca ruszą siłownie, kluby fitness czy baseny. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich wytycznych.

W momencie zadawania pytań, jeden dziennikarzy poruszył temat kibiców na stadionach. Jak oznajmił Mateusz Morawiecki, trwa wdrażanie planu, który umożliwiłby uczestnictwo sympatyków na meczach. Rząd ściśle pracuje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Bezpieczeństwo

Można przypuszczać, że omawiane są obecnie wszelkie aspekty bezpieczeństwa. Z pewnością pojawią się wytyczne dotyczące ograniczonej liczby kibiców przy zachowaniu dystansu społecznego. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż od 30 maja dopuszczone są koncerty plenerowe do 150 osób, powrót sympatyków wydaje się możliwy.