PZPN ma plan. Będzie powrót kibiców na trybuny?
21.05.2020

Cały piłkarski świat w trakcie ubiegłego weekendu był skierowany na Bundesligę. W Niemczech po przerwie wznowiono rozgrywki. Choć wielu kibiców ucieszył fakt ponownej rywalizacji na żywo, to spora grupa sympatyków zauważyła istotny mankament. Brak publiczności. Według ostatnich doniesień mediów, PZPN ma plan w tej sprawie. Czy szybki powrót kibiców na trybuny jest możliwy?

Najgorsze scenariusze zakładają, iż pełne stadiony ujrzymy dopiero w trakcie sezonu 2021/2022. Są przypuszczenia, że kampania 2020/2021 zostanie rozegrana bez udziału sympatyków w wielu rozgrywkach.

PZPN chce powrotu kibiców na stadiony

Jak informuje Piotr Koźmiński z “Super Expressu”, PZPN przygotował specjalny plan, który dotyczy powrotu kibiców na stadiony. Cały proces przebiegałby oczywiście ostrożnie, przy zachowaniu wszelkich wytycznych.

Dokument rzekomo powędrował w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego, który będzie analizować projekt.

Czy to możliwe?

Plan zakłada, iż sektor dla publiczności zostanie zapełniony maksymalnie do 20% jego pojemności. Na samym obiekcie nie może znajdować się natomiast więcej, niż 999 osób. Przekroczenie tej liczby oznacza imprezę masową.

Nie wiadomo, jak Mateusz Morawiecki zareaguje na projekt. Wdrożenie tego pomysłu sprawiłoby jednak, że polska piłka trafiłaby na usta wszystkich sportowych mediów na świecie.