Premier League. Zapadła decyzja w sprawie treningów kontaktowych!

27.05.2020

Dwa dni temu, rząd Wielkiej Brytanii dał zielone światło angielskim drużynom w sprawie treningów grupowych. W środę akcjonariusze Premier League zagłosowali w kontekście wdrożenia drugiej fazy „Project Restart”. W związku z tym, zespoły mogą rozpocząć kolejny etap przygotowań do ponownej rywalizacji.

W zeszłym tygodniu drużyny wróciły do ośrodków treningowych. Ćwiczenia zawodników przebiegały jednak przy ściśle określonych regułach, m.in. dotyczących zachowania odległości czy przeprowadzania treningów w małych grupach.

Wdrożenie drugiego etapu

Po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii wyraził zgodę na treningi kontaktowe, akcjonariusze Premier League w trakcie specjalnego spotkania w środę zagłosowali w sprawie wdrożenia kolejnego etapu.

Drużyny jednogłośnie zadecydowały, by wprowadzić możliwość realizacji treningów kontaktowych. Tym samym, zespoły mogą pracować jako grupa i angażować się w walkę.

Ważny krok

Jest to bez wątpienia ważny krok w kierunku wznowienia rywalizacji w Premier League. Według doniesień mediów, mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii mogą wrócić w drugiej połowie czerwca.