Valerijs Sabala podpisał kontrakt z mistrzem Litwy

29.05.2020

Valerijs Sabala w niedawnej rozmowie dla “FutbolNews” wyznał, że chciałby zostać w Polsce. Ostatecznie napastnik trafił jednak do ligi litewskiej.

Nieudany powrót do Miedzi

25-letni napastnik występował w Miedzi od lata ubiegłego roku. Ostatnia przygoda Łotysza z zespołem z Legnicy jest jednak jego drugą. Przebywał bowiem w klubie w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. Forma Valerijsa Sabali pozostawiała w ostatnim sezonie wiele do życzenia. Łotysz wystąpił w 16 ligowych meczach, w których zanotował dwie bramki i tyle samo asyst. Piłkarz ma również na koncie występy w Podbeskidziu Bielsko-Biała w poprzednim sezonie.

Chciał zostać w Polsce

Pod koniec kwietnia Miedź Legnica zdecydowała się zakończyć współpracę z Sabalą. Od tamtej pory reprezentant Łotwy pozostawał bez klubu, przebywając w Legnicy. W rozmowie dla “FutbolNews” wyznał, że na razie chciałby wciąż występować w polskiej lidze. 

Teraz trudno mi powiedzieć, co z moją przyszłością. Muszę poczekać na koniec sezonu, wtedy zdecyduję. W tej chwili jednak chciałbym zostać w Polsce. – zdradził nam Valerijs Sabala.

Zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów

Ostatecznie jednak Łotysz zdecydował się opuścić nasz kraj. Jego kolejnym przystankiem w karierze będzie Suduva Marijampole. W ubiegłym sezonie drużyna sięgnęła po mistrzostwo Litwy i wkrótce zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. W zespole występują m.in. były piłkarz Lechii Gdańsk, Josip Tadić, a także związany wcześniej z Widzewem i Jagiellonią Povilas Leimonas.

Fot. YouTube/Miedź Legnica